Adaptif Far Sistemi Nedir? - Garantili Arabam Oto Ekspertiz - 🚗

Adaptif Far Sistemi Nedir?

Adaptif Far Sistemi Nedir?

Far Yoğunluğu ve Far Açısı kontrolü, Adaptif Far Sisteminin temel amacıdır. Direksiyon mekanizmalı Far açısı kontrolü ile uygun olmayan aydınlatma durumui karşıdan gelen aracın algılanmasına dayalı Far Yoğunluğu Kontrolü ile kamaşma etkileri giderilebilir. Bu sistemin bir avantajı da otomatik geçiş sağlamasıdır.

Standart farlar, araç hangi yönde hareket ederse etsin dümdüz parlar. Virajlarda dönerken yolun kendisinden çok yolun kenarını aydınlatırlar. Adaptif farlar, aracın direksiyonuna, hızına ve yüksekliğine tepki verir ve önünüzdeki yolu aydınlatmak için otomatik olarak ayarlanır. Araba sağa döndüğünde, farlar sağa doğru açı yapar. Arabayı sola çevirin, farlar sola döner. Bu sadece adaptif farlara sahip otomobilin sürücüsü için değil, yoldaki diğer sürücüler için de öenmlidir.

oto ekspertiz garantili arabam araç ekspertiz ekspertiz expertiz profesyonel ekspertiz kurumsal ekspertiz en iyi ekspertiz en iyi oto ekspertiz yetkili oto ekspertiz online oto ekspertiz oto ekspertiz randevu oto ekspertiz fiyatları oto ekspertiz bayiliği oto ekspertiz franchising oto ekspertiz cihazları tse hyb ekspertiz