Oto Ekspertiz Nedir? - Garantili Arabam Oto Ekspertiz

Oto Ekspertiz Nedir?

Oto Ekspertiz Nedir?

Ekspertiz kelimesi, Fransızca kökenli “expert” kelimesinden türetilmiştir. Bu kelime Türkçe’ye eksper şeklinde çevrilerek kelime olarak eklenmiştir. Eksper, belirli bir konuda teknik bilgisi olan kişi anlamına gelmektedir. “oto ekspertiz” ise ustaların teknik cihaz ve ekipmanlarla otomobilleri detaylı bir biçimde inceleyerek otomobiller hakkında görüş bildirmesi anlamına gelmektedir.

Ekspertiz Yaptırmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı.

Farklı İllerden Araba Almaya Son!

Zamanınız ve Yol Paranız Size Kalsın
İstediğiniz arabayı yaşadığınız şehirde bulamadığınızın farkındayız. Hayalinizdeki araba, hangi il de olursa olsun siz bulun, biz sizin için test edelim. Sınırlarınızı, hayalleriniz kadar genişletelim.

Güvenli ve Belgeli Hizmet!

Gizli Müşteri Sistemi ve Uzaktan Erişim Kontrol
Kurumsal yönetimimiz, profesyonel kadromuz ve ISO 9001 – 10002 sertifikalı ve güvenilirliği belgelenmiş uzman ekspertiz ağımız ile seçtiğiniz aracın kalitesini raporlayalım. Güvenli ve belgeli aracın keyfini sürmek size kalsın.

Gizli (Gölge) Müşteri

Hizmet Kalitesi Tescilli ve Sürekli Denetim Altında
İSO 9001-2008 Hizmet Kalite Belgeli İSO 10002-2004 Müşteri Memnuniyet Standardı Türkiyenin Her Yerinde Aynı Kalite ve Hizmet Standardı Gizli Müşteri Sistemiyle Denetlenmekte ve Sonuçları Raporlanmaktadır.

Mutlu Alıcı ve Satıcı

Ekspertiz Talep Et Raporlar Anında Cebinizde!
Mutlu alıcı ve mutlu satıcı profilinin oluşabilmesi için, alıcı, verdiği paranın tam karşılığını bekler, satıcı ise zaman ve efor kaybetmeden nakde kavuşmayı ister. onlineotoekspertiz.com hem alıcının, hem satıcının beklentilerini çok iyi bilir ve mutlu olmaları için çalışır.

Türkiye’nin Garantili Online Oto Ekspertiz Platformu PATENTLİ, oto ekspertiz sonuçları anında cebinizde. Bulunduğunuz ilden farklı ile gitmeden internetten araba almanın vakti geldi.

Oto Ekspertiz Aşamaları

Dinamometre Testi

Motor Performans testi DYNO isimli test cihazıyla yapılır. Aracınızın manuel ya da otomatik olma durumu ile önden veya arkadan çekiş durumuna göre test cihazı üzerine uygun şekilde yerleştirildikten sonra normal yol koşullarındaki gibi aracın hızlanması sağlanarak DYNO test cihazından aracın motoru ile ilgili gerekli sonuçlar alınır.

Bu test sonucunda aracınızın motorunun kaç beygir güç ürettiği ve üretilen bu gücün ne kadarının aktarma organlarında kaybedildiğinin,  kaç tork güç sağlandığının ve hiçbir test istasyonunda olmayan ve sadece GARANTİLİ ARABAM test istasyonlarında bulunan aracın CER KUVVETİ’nin ne kadar olduğu hesaplanarak rapor halinde sizlere sunulur.

Bununla birlikte aracınızdaki ateşleme ve yakıt sistemindeki düzensizlikleri de test sonucunda çıkan grafiklerden görme imkanımız da sağlanmış olur.

Fren ve El Freni Testi

Fren sistemi testi ile aracın test edilmek istenen dingili elektrik tahrikli tamburlar üzerine çıkarılarak fren yapılır, boşta sürtünme yalpa kontrolü ve her bir dingile ait sol-sağ dengesizliği ölçülür.

Test sonucunda sadece geçer kalır bilgisi değil, aracın fren sisteminde bulunan balata disk ömürleri ile varsa aracın  fren sistemindeki muhtemel (ABS) arızasını da gösterir.

Uygulanan test sonuçları bir grafik ve gerçek görsel fotolarla sizlere rapor halinde sunulur.

Süspansiyon Testi

Süspansiyon test cihazı ile aracınızın dört ayrı amortisörüne eşit oranda titreşim ve hareket verilerek olası bir amortisör ve süspansiyon organlarındaki hataların saptanması sağlanır.

Bu test sonucunda araç amortisörlerinin sağlamlık kontrolü, süspansiyon denge kontrolü ile gürültü oranları ve maksimum yer değiştirme kontrollerini yapılarak

Otomobilinizin yol tutumu Bilgilerine kadar hesaplanır ve raporlar halinde size sunulur.

Yanal Kayma Testi

Almayı düşündüğünüz aracın fabrika çıkışı rot ayarına sadık olup olmadığı bu testle ortaya çıkmaktadır.

Test temelde aracın ilgili dingile (TOE) ait tekerleğinin yürüme hızının ve sapmasının olup olmadığını tespit etmek için ölçüm platformunun üzerinden geçirilmesi (1 km ye tekabül eder) ile yapılır. Rot ayarı ve aks kontrolleri de bu sırada yapılır. Ölçüm sonuçları raporlanarak alıcıya sunulur.

arabam ekspertiz

Kaporta Boya Testi

Kaporta ve boya ekspertizin de aracınıza 101-1001 nokta test diye tabir edilen çok noktalı bir kontrol aşamasıdır.

Bu kontroller esnasında aracınızın tüm parçaları kontrol edilir. Herhangi bir parça yada aksamında boya – parça boya – lokal boya yada değişen bir parçanın olup olmadığı ile varsa hasarlı kısımlarının onarılıp onarılmadığı tespit edilmiş olur.

Bu kontrol sonucunda aracınızın hangi aksamında nasıl bir işlem olduğu detaylı bir şekilde sonuç raporunda gösterilen rapor olarak sizlere sunulur.

Araç Altı Ekspertiz

Aracın liftle kaldırılarak, daha önce çarpma ya da sürtünme sonucu oluşmuş hasar varsa görsel olarak tespit edilir. Aracın ön takımlarında bir zedelenme ya da hasar varsa bu kontrol sırasında ortaya çıkar. Aracın yağ ve egzoz kaçaklarıyla ilgili problemleri varsa bu sorunlar tespit edilir ve ilerde oluşabilecek sorunların önüne geçilir.

Motor Ekspertiz

Motor Koruyucu Kapağı ve Keçe Kontrolü, Motor Elektrik Tesisatı ve Kabloları Kontrolü, Motor Isı Ses ve İzolasyon Kontrolü, Motor Yağ Seviye Kontrolü,
Motor Yağı Sızdırmazlık Kontrolü, Ateşleme Sistemi Kontrolü,Turbo Kontrolü, Yakıt Aktarma Hortum Kontrolü, Soğutma Suyu Hortumları ve Sızdırmazlık Kontrolü, Klima Boruları Kaçak Kontrolü, Soğutma Fanları Kontrolü, Radyatör Kaçak Kontrolü, Fren Hidroliği Kaçak Kontrolü, Hidrolik ve Direksiyon Yağı Seviye Kontrolü, Hidrolik ve Direksiyon Boru Kaçakları Kontrolü, Görünen Tüm Kayış Kontrolü, Gergi Bilyaları Kontrolü,Hava Filtresi ve Borusu Kontrolü
Antifiriz Testi Kontrolü, Akü Testi Kontrolü, Silindir Kapak Conta Yanık Testi

Dış Ekspertiz

Ön Sol ve Sağ Dış Lastik Derinlik Kontrolü, Arka Sol ve Sağ Dış Lastik Derinlik Kontrolü, Ön ve Arka Silecekler Kontrolü, Ön Sol ve Sağ Far Kontrolü,
Ön Sol ve Sağ Sis Kontrolü, Ön Sol ve Sağ Lastik Yılı Kontrolü, Sol Arka ve Sağ Lastik Yılı Kontrolü, Arka Sol ve Sağ Stop Kontrolü, Dörtlü Flaşör Kontrolü
Arka Sis Farı Kontrolü, Sağ Sinyal Kontrolü, Sol Sinyal Kontrolü, Geri Vites Sinyali Kontrolü, Arka Fren Lambası Kontrolü, Plaka Aydınlatma Kontrolü
Far Yıkama Kontrolü, Silgi Süpürgelerinin Kontrolü, Davlumbaz Kontrolü, Jant Kontrolü, Kapı Kolları Kontrolü

İç Ekspertiz

Merkezi Kilit Kontrolü, İç Kapı Kolları Kilitleri Genel Durumu, Airbag Kontrolü, Klima Kontrolü, Orta Konsol Torpido Kontrolü, Korna Kontrolü, Direksiyon ve Tuşları Kontrolü, Teyp,CD Çalar ve Ses Sistemi Kontrolü, Emniyet Kemeri Kontrolü, Tavan Döşeme Kontrolü, Arka ve Ön Döşeme Kontrolü
Yan Kapı Kolları Döşeme Kontrolü, Pedal Lastik Kontrolü, Gösterge Kontrolü, Far ve Silecek Kolları Kontrolü, Ön ve Arka Silecek Genel Kontrolü, Cam ve Dış Dikiz Ayna Genel Durumu, Cam ve Dış Dikiz Ayna Tuşları Kontorlü, Elektrikli ve Isıtmalı Koltuklar Genel Durumu, Koltuk Isıtma ve Düğme Kontrolü
Arka Cam Rezistans Tuşu Kontrolü, Tavan Aydınlatma Kontrolü, Havalandırma Izgaraları Kontrolü, Sunroof Genel Durumu ve İşlevselliği Durumu, Cam Suyu Püskürtme Kontrolü, Yedek Anahtar, Avadanlık, Stepne ve Kriko Kontrolü, Bagaj İçi Genel Durumu, İlk Yardım Çantası,Yangın Tüpü

Ekspertiz Sonuçları

Garantili Arabam Güvencesiyle.

Garantili Arabam Cep Sayesinde Ekspertiz Sonuçlarını ilk Siz Görün.

Piyasanın isteklerine tam anlamıyla cevap verebilen bir program geliştiren GARANTİLİ ARABAM Test sonuçları anında cebinizde sloganıyla; oto ekspertiz sonuçlarını ilk siz müşterilerin görmesini sağlamıştır.

505 Nokta Garantili Oto Ekspertiz

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1

Motor Bölümü

2

Aydınlatma

3

Ön / Arka Plakalar

4

İç Kabin / Sürücü Alanı

5

Güvenliğe İlişkin Elektronik Sistemler

6

Ön Aks

7

Tekerlekler / Lastikler

8

Karoser

9

Frenler

10

Şaşi / Güç Aktarımı

11

Egzoz Sistemi

12

Bagaj

13

Koltuklar / Emniyet Kemerleri

14

Direksiyon

15

Görüş Şartları

505 Nokta Detaylı Oto Ekspertiz

50+ Dönüşüm

Oto Ekspertiz Dönüşüm

20 Milyon

2023 yılına kadar 20 milyon araç ekspertizi

%100 Yerli

Türkiye’nin ilk ve tek kurumsal yerli ve milli oto ekspertiz markası

oto ekspertiz garantili arabam araç ekspertiz ekspertiz kolay ekspertiz profesyonel ekspertiz kurumsal ekspertiz en iyi ekspertiz en iyi oto ekspertiz yetkili oto ekspertiz tse hyb ekspertiz