Franchise Şartları - Garantili Arabam Oto Ekspertiz

Sizde
Bayimiz Olmak İster Misiniz?

Franchise Şartları

Franchise bir sistem ve markanın, belirli süre, koşul ve sınırlar içerisinde, işin yönetim ve organizasyonuna ilişkin sürekli disiplin ve destek sağlayarak, belirli bir bedel karşılığında, bağımsız yatırımcılara sistem ve markasını kullandırmasına dayanan, uzun vadeli ve sürekli bir iş ilişkisidir. Üç ana unsurumuz var .

Franchising Sistem:

Franchising sistemi, bir işletmenin belirli bir bedel karşılığında, markasını, logosunu, işletme modelini ve tecrübesini başka bir yatırımcıya devretmesi anlamına gelir. Bu sistemde, franchise veren tarafa “franchisor”, franchise alan yatırımcıya ise “franchisee” denir. Franchisee, franchisor’ın belirlediği kurallar çerçevesinde işletmesini açar ve yönetir. Bu süreçte franchisor, franchisee’ye eğitim ve destek sağlar.

Franchising sisteminin bazı avantajları şunlardır:

 • Girişimciler için hazır bir iş modeli sunar.
 • Riskleri azaltır.
 • Hızlı büyüme imkanı sağlar.
 • Güçlü bir markadan ve tecrübeden faydalanma imkanı sunar.

Franchising sisteminde marka çok önemlidir. Güçlü bir marka, franchisee’lerin daha kolay müşteri çekmesini ve pazarda daha hızlı büyümesini sağlar. Franchisee’ler, franchisor’ın markasını kullanarak, franchisor’ın yıllar boyunca oluşturduğu itibardan ve müşteri güveninden faydalanabilirler.

Franchising sistem ve marka birbirinden ayrılamaz iki kavramdır. Başarılı bir franchising sistemi için güçlü bir markaya sahip olmak çok önemlidir. Güçlü bir marka, franchisee’lerin daha kolay müşteri çekmesini ve pazarda daha hızlı büyümesini sağlar.

Dolayısıyla günümüzün büyüyen devi otomobil sektöründe sizinde yerinizi alma zamanınızın geldiğine inanıyor ve kazancınıza kazanç katmak istiyorsanız GARANTİLİ ARABAM Franchisee’ si olmanızın tam zamanı.

Franchise işinde, disiplin kuralları geçerlidir, dolayısıyla bizimde verdiğimiz franchise de olmazsa olmazımız DİSİPLİN. Franchise olmak isteyen tarafla aramızda uzun süreli bir anlaşma yapılmaktadır. Sistemin uygulama esasları net olarak belirlenmiştir. İşi başarıya götüren çalışma kuralları kesin olarak tanımlanmıştır. GARANTİLİ ARABAM markasını taşıyan her işletme standart ürünler ile hizmet sunmak zorundadır. Hizmet kalitesini sağlamak için başlangıçta ve sonrasında çalışanlara ve yatırımcılara sürekli eğitim verilir. İşletme süresince denetim uygulanır.

Dünyanın en büyük sektörlerinden Otomotiv sektörü’nün lideri ve öncüsü  olan Yazılım Firması  Garantili Arabam  5.Nesil Oto Ekspertiz Cihazlarını devlet destekli  KOSGEB  AR-GE İNOVASYON desteği ile üretip  yerli ve yabancı bir çok rakibini geride bırakarak piyasanın tüm isteklerine tam anlamıyla cevap verebilen bir oto ekspertiz cihazı geliştirmiştir

50.000 Nufüsu geçmiş her ilçeye Garantili Arabam Oto ekspertiz proje kapsamında devlet destekli hizmet vermektedir. Franchise verdiği her bölgeye başka bir kişiye yada kuruma franchise vermeyerek bölgeyi korumaktadır.

Her franchise de olduğu gibi bizimde franchise bedelimiz vardır, yatırımcının aldığı franchise karşılığında bir bedel ödemesi şarttır. Franchise esasen bir pazarlama yöntemidir. Yalnız burada pazarlanan bir ürün veya hizmet değil, bir sistemdir, siz yatırımcıya hazır iş diye tabir edebileceğimiz sistem satılır.GARANTİLİ ARABAM franchise sı size mevcut ve oldukça büyük bir pazarda saf açmakta ve kapılarınızı açtığınız anda iş yapmaya başlaya bildiğiniz bir iş olanağı sunmaktadır.

Bölge koruması.
Kurumsal kimlik.
Yatırım ve işletme danışmanlığı.
Düşük oranda franchise kredi paketi alma imkanı (KOSGEB ve Bankalarla Görüşmeler tarafımızdan yapılmaktadır).
Tüm işletme ekibinin sözleşme süresince alacağı sektörel eğitimler.
Yer seçimi danışmanlığı.
Planlamadan açılışa kadar Proje ve Dekorasyon danışmanlığı.
Finansal işletme planları.
Portföy desteği.
Ulusal – bölgesel çapta yoğun tanıtım ve reklam kampanyaları.
Müşteri mutluluğu çerçevesinde kesintisiz hizmet.

Türkiye’de sektör yaratacak ve sektöründe kurumsallaşma sürecini tamamlamış olup 2024 yılı itibariyle en fazla servis noktasına sahip olan GARANTİLİ ARABAM OTO EKSPERTİZ markasının sağlıklı bir şekilde gelişmesini ve büyümesini sağlayacak yeni iş ortaklarımıza her konuda destek sağlamaktır.

GARANTİLİ ARABAM OTO EKSPERTİZ kadrosuna dahil olmak ve sistemi başarı ile yürütebilmek için, öncelikle yoğun bir eğitim sürecinden geçmek zorunludur. İşletmenin başarısı tamamı ile bu eğitim programına bağlıdır. Bu süreç ciddi bir kurs programıdır. Eğitime katılınmaması durumunda, sözleşme fesh edilecektir, eğitim sonunda yapılacak sınav ve yeterli becerililik sonrasında alınacak notlara göre nokta açılımı gecikebilir ve eğitime devam edilebilir. Eğitim üç aşamalı olarak sürdürülecektir. Eğitim programı, yoğunluğa göre merkezimizde veya bölgelerde verilecektir. Eğitime franchisee, teknik servis elemanları katılmak zorundadır.

Eğitim süreci; franchise sistemi, servise gelen araçların ekspertiz işleminde izlenecek yol ve özel ekipman kullanımı gibi konuları ve daha fazlasını kapsamaktadır. Franchisee’lerimiz verilen yoğun eğitim sayesinde ciddi bir deneyim kazanırken, aynı zamanda da Türkiye’ nin otomotiv sektöründe bir ilk olacak olan markamızın zincirine dahil olup, bu konuda uzmanlaşma fırsatını yakalamış olacaklar. Eğitim sonrasında tüm katılımcılara aldıkları eğitim ile ilgili sertifika verilecektir.

Eğitim süreci tamamlandıktan sonra,her ay denetleme yapılır. Her 3 (Üç)ayda bir genel denetleme yapılarak işletmenin karlılık hesabı,çalışanların yeterlilik derecesi test edilir ve genel nokta tesbiti yapılır. Bu kontrollerin amacı ekspertiz işleminin başarı ile uygulanması, kalite kontrol ve tüm işletmelerde aynı standardın sağlanmasıdır. Yine belirli zamanlarda, kalite kontrol amaçlı gölge müşteriler tarafımızdan yönlendirilmekte ve standartlara uygunluk kontrol edilmektedir.

Tüm GARANTİLİ ARABAM OTO EKSPERTİZ franchise’larımızda; bölgesel, adetsel, grup bazında satışlarının, ciro, kar-zarar, maliyet, stok takibinin ve günlük/aylık/haftalık raporlamanın, teklif hazırlama, sipariş ve faturalamanın otomatik olarak yapılabilmesi için ortak bir bilgisayar yazılımı kullanılmaktadır. Bu program kullanılarak, tüm satış rakamları görülebilmektedir. Bu da yapılan promosyonlarda ilgili bizi yönlendirmekte ve müşterinin daha çok hangi reklam veya promosyonu tercih ettiğini görebilmemizi sağlamaktadır.

Kurumsal kimliğine uygun.
Otomotiv sektörünün yoğunlukta faaliyet gösterdiği sahip bölgeler.
Yaya ve araç trafiğinin sektörle ilgili yoğun olduğu noktalarda.
Minimum 125 m2, 5 mt tavan yüksekliği, ofis olarak kullanılabilecek bir dükkan.
Ön cephe en az 5 mt. vitrine sahip, Düzayak giriş katı seviyesinde.
Dış mekânda ise yine GARANTİLİ ARABAM OTO EKSPERTİZ kurumsal kimliğine uygun ışıklı tabela ve ihtiyaca göre yönlendirme levhaları kullanılması gerekiyor.
GARANTİLİ ARABAM OTO EKSPERTİZ kurulum standartları konusunda her türlü danışmanlık hizmeti firmamız tarafından verilecektir.
Bölge konumu netleştikten ve açılacak olan Garantili Arabam noktası için yer tespiti onaylanıp, kira kontratın imzalandıktan sonra, GARANTİLİ ARABAM OTO EKSPERTİZ inşa, dekorasyon, teknik ve açılış planlama bölümleri devreye girecektir.
Servis noktasının dekorasyonu tek tip olup, konseptin yapısına uygun yerleşim ve dekorasyon projeleri ve uygulaması, anlaşmalı mimari ekipler tarafından hazırlanmaktadır.
Dekorasyon ve inşaat masrafları franchise alan işletmeye aittir.

Otomotiv sektörüne ilgi duyan.
Marka kalitesini ve ismini yüceltecek kurumsal kimlik sahibi.
Yönetim, işletme, organizasyon, satış ve pazarlama konularında temel bilgi ve beceriye sahip.
Hizmet odaklı düşünen ve davranan.
Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı benimseyen.
Eğitime açık. Ekip çalışmalarına uyumlu.
Bu işi uzaktan değil de, tüm zamanını ayıracağı bir iş olarak gören.
Yatırım için gerekli finansmanı karşılayabilecek girişimciler.

GARANTİLİ ARABAM OTO EKSPERTİZ ekibi:
Mesul Müdür
GARANTİLİ ARABAM OTO EKSPERTİZ Uzman Teknik Servis Elemanları :
Gün içinde, servis noktasına gelen araçların tüm ekspertiz işlerinin yapılmasını sağlayan personeldir.
GARANTİLİ ARABAM OTO EKSPERTİZ bilgisayar yazılımını kullanabilecek, en son raporlama aşamasında hizmet almaya gelen müşterilere araç hakkında tespit edilen arıza veya sonuçları anlatacak olan, Franchisee ve merkez koordinasyonunu sağlayacak olan kişi,(ilk açılımda tavsiye edilen franchisee’nin işin başında olması yada mesul müdürün görevlendirilmesi)

 • En az 70 M2 iş alanı (sadece oto ekspertiz cihazlarının kapsadığı alan)
 • Bekleme yeri,
 • WC,
 • Soyunma Odası,
 • İş Yeri Ruhsatı
 • İş Yeri Güvenliği
 • İş Yeri Sigortası
 • Motor Mekanik Belgeli Personel
 • Kaporta Boya Belgeli Personel

NOT: Güncel veriler için lütfen TSE 13805 Sayılı yönetmeliği takip ediniz.

oto ekspertiz garantili arabam araç ekspertiz ekspertiz expertiz profesyonel ekspertiz kurumsal ekspertiz en iyi ekspertiz en iyi oto ekspertiz yetkili oto ekspertiz online oto ekspertiz oto ekspertiz randevu oto ekspertiz fiyatları oto ekspertiz bayiliği oto ekspertiz franchising oto ekspertiz cihazları tse hyb ekspertiz