Oto Ekspertiz Cihazları - Garantili Arabam Oto Ekspertiz

Oto Ekspertiz Cihazları

Dinamometre Test Cihazı 2WD

Dinamometre test cihazı DIN70020 ölçüm normlarına göre iki çeker araçların motor gücü (hp ve kW), tork, cer kuvveti kayıp güç ve takometre kontrolünü yapar. Motor değerleri ve genel motor durumu hakkında detaylı bilgiyi sayısal ve grafiksel olarak sonuç çıkartır.

Motor gücü ölçümü (HP): Motorun her devirde ne kadar güç ürettiğini ölçümüdür. Sonucu sayısal ve grafiksel olarak gösterir.

Cer Kuvveti Ölçümü:  Motorun ürettiği gücün ne kadarının tekerleklere iletilir. Sonucu sayısal ve grafiksel olarak gösterir.

Dinamometre Test Cihazı 4WD

Dinamometre 4wd test cihazı DIN70020 ölçüm normlarına göre iki çeker araçların motor gücü (hp ve kW), tork, cer kuvveti kayıp güç ve takometre kontrolünü yapar. Motor değerleri ve genel motor durumu hakkında detaylı bilgiyi sayısal ve grafiksel olarak sonuç çıkartır.

Motor gücü ölçümü (HP): Motorun her devirde ne kadar güç ürettiğini ölçümüdür. Sonucu sayısal ve grafiksel olarak gösterir.

Cer Kuvveti Ölçümü:  Motorun ürettiği gücün ne kadarının tekerleklere iletilir. Sonucu sayısal ve grafiksel olarak gösterir.

Fren Test Cihazı

Fren sistemi testi ile aracın test edilmek istenen dingili elektrik tahrikli tamburlar üzerine çıkarılarak fren yapılır, boşta sürtünme yalpa kontrolü ve her bir dingile ait sol-sağ dengesizliği ölçülür.

Test sonucunda sadece geçer kalır bilgisi değil, aracın fren sisteminde bulunan balata disk ömürleri ile varsa aracın  fren sistemindeki muhtemel (ABS) arızasını da gösterir.

Uygulanan test sonuçları bir grafik ve gerçek görsel fotolarla sizlere rapor halinde sunulur.

Süspansiyon Test Cihazı

Süspansiyon test cihazı ile aracınızın dört ayrı amortisörüne eşit oranda titreşim ve hareket verilerek olası bir amortisör ve süspansiyon organlarındaki hataların saptanması sağlanır.

Bu test sonucunda araç amortisörlerinin sağlamlık kontrolü, süspansiyon denge kontrolü ile gürültü oranları ve maksimum yer değiştirme kontrollerini yapılarak

Otomobilinizin yol tutumu Bilgilerine kadar hesaplanır ve raporlar halinde size sunulur.

Yanal Kayma Test Cihazı

Almayı düşündüğünüz aracın fabrika çıkışı rot ayarına sadık olup olmadığı bu testle ortaya çıkmaktadır.

Test temelde aracın ilgili dingile (TOE) ait tekerleğinin yürüme hızının ve sapmasının olup olmadığını tespit etmek için ölçüm platformunun üzerinden geçirilmesi (1 km ye tekabül eder) ile yapılır. Rot ayarı ve aks kontrolleri de bu sırada yapılır. Ölçüm sonuçları raporlanarak alıcıya sunulur.

Yakıt Test Cihazı

YAKIT TEST CİHAZI Aracınızın gerçek yol koşullarında 100km/s giderken tam olarak 1 km de harcadığı enerjiyi o günkü günlük kur üzerinden kuruş olarak raporunu vermektedir. Çıkarılan sonuç aracınızın yakıtını ne kadar verimli kullandığını, kullanılan yakıtın tutuşma oranını ve lambda durumuna bağlı kalitesini yüzdesel verilerle raporunu vermektedir.

Dönen Platform

PLATFORMUN KOLAY KONTROLÜ

Oturumu başlatmak için, seçilen arabayı platformda kurmanız ve ardından akıllı telefonunuzdaki uygulamayı kullanarak açmanız yeterlidir. Platformun tüm dönüş süreci aplikasyon ile senkronize edilir.

OTOMATİK

Platform, otomobili otomatik olarak doğru konuma yerleştirir ve bu da her seferinde aynı sonucu elde etmenizi sağlar.

Platform, fırın boya kaplı saçtan yapılmıştır. Platform elemanları, bireysel platform elemanları arasında minimum bağlantıya izin veren en yüksek hassasiyet ve özenle lazerle kesilmiştir. 1 derece dönme hassasiyetiyle ayarlamanıza olanak tanır.

Oto tomografi – X-ray Cihazı

Otomotiv sektöründe sürekli alım satım yapılmaktadır. Araçların gerçek değerinin belirlenen bilmesi için kaporta boya da doğru bilgilerinin elde edilmesi gerekiyor. Aynı marka model bir aracın tek parça boyalı olması ile hatasız olması arasında fiyat farkı bulunmaktadır. Bu nedenle aracın değeri değişmektedir. Aracın gerçek değerinin belirlenmesinde en önemli unsurlardan biride kaporta ve boya durumudur.

Sektörde oluşan bir çok olumsuz vardır. Örneğin: boya makinesi bir arabanın boyalı ya da değişeni vs. olduğunu söyleyemez. Boya makinası aracın sadece mikron değerlerini vermektedir. Mikron değerlerine göre de usta olan kişi yorumlama yapmaktadır. Bazı zamanlarda bu durum magduriyetliliklere sebep olmaktadır. Bu tarz durumların yaşanmaması için oto tomografi cihazımız aracın sol tarafı,sağ tarafı,ön,arka ve tavan olmak üzere analiz edecektir. Ve elektronik ortamda görsel resmi ile birlikte müşteriye çıktı verilecektir.

oto ekspertiz garantili arabam araç ekspertiz ekspertiz expertiz profesyonel ekspertiz kurumsal ekspertiz en iyi ekspertiz en iyi oto ekspertiz yetkili oto ekspertiz online oto ekspertiz oto ekspertiz randevu oto ekspertiz fiyatları oto ekspertiz bayiliği oto ekspertiz franchising oto ekspertiz cihazları tse hyb ekspertiz