Bi-xenon Far Nedir? - Garantili Arabam Oto Ekspertiz - 🚗

Bi-xenon Far Nedir?

Bi-xenon Far Nedir?

Bi-xenon farlar hem kısa huzme hem de uzun huzme için xenon ampuller kullanır. Tipik olarak, normal bir xenon farda bulacağınız bir xenon ve bir halojen ampulün aksine, her farda bir xenon ampul kullanılır.

Hem uzun hem de kısa huzmeyi bir ampulde toplamak için farlara reflektör eklenebilir. Sürücü uzun ve kısa farlar arasında geçiş yaptığında, reflektörler ışığın açısını ayarlar. Bazı bi-xenon farlar reflektör yerine kalkan kullanır. Bu kalkanlar, kısa farlar kullanıldığında ışığı engeller. Gerektiğinde uzun farlar için daha fazla ışık sağlamak için yukarı kalkarlar.

Standart bir xenon farda, xenon ampuller, bu potansiyel tehlikeyi önlemek için tipik olarak yalnızca kısa huzme veya kısa huzme far için kullanılır. Uzun huzme veya uzun huzme olarak diğer sürücüleri kör etme olasılığı daha düşük olan normal halojen ampuller kullanılır.

oto ekspertiz garantili arabam araç ekspertiz ekspertiz expertiz profesyonel ekspertiz kurumsal ekspertiz en iyi ekspertiz en iyi oto ekspertiz yetkili oto ekspertiz online oto ekspertiz oto ekspertiz randevu oto ekspertiz fiyatları oto ekspertiz bayiliği oto ekspertiz franchising oto ekspertiz cihazları tse hyb ekspertiz