ESC Nedir? - Garantili Arabam Oto Ekspertiz - 🚗

ESC Nedir?

ESC Nedir?

Elektronik denge kontrolü (ESC), bir viraj dönerken, ani fren yaparken veya ani bir manevra yaparken aracın savrulmasını ve sürücünün aracının kontrolünü kaybetmesini önlemeye yardımcı olur. ESC teknolojisi, aracı doğru yöne yönlendirmeye yardımcı olmak için otomatik olarak frenleri etkinleştirir.

ESC, günümüzün binek araçlarına ve ticari araçlarına halihazırda yaygın olarak takılan önemli aktif güvenlik sistemlerinden biridir. Aktif güvenlik teknolojisi, kazaların tamamen oluşmasını önleyebilir veya en azından aktif olarak sürücünün acil bir durumun etkisini azaltmasına yardımcı olabilir. Aktif sistemler, sürücüye tehlikeli durumlarda daha fazla kontrol sağlar. Bu amaçla, güvenlik sistemleri aracın performansını ve çevresini sürekli izler.

oto ekspertiz garantili arabam araç ekspertiz ekspertiz expertiz profesyonel ekspertiz kurumsal ekspertiz en iyi ekspertiz en iyi oto ekspertiz yetkili oto ekspertiz online oto ekspertiz oto ekspertiz randevu oto ekspertiz fiyatları oto ekspertiz bayiliği oto ekspertiz franchising oto ekspertiz cihazları tse hyb ekspertiz