Fren Balatası Nedir? - Garantili Arabam Oto Ekspertiz - 🚗

Fren Balatası Nedir?

Fren Balatası Nedir?

Arabaların, kamyonların ve motosikletlerin fren sistemleri, sürücünün hareketlerini arabayı durduran fiziksel güce çeviren bir dizi parçadan oluşur. Bu fren parçalarından biri de aracınızın fren balatalarıdır.

Fren balataları, bir aracın fren rotorlarına temas eden,  bunlara basınç ve sürtünme uygulayan bileşen oldukları için öenmli parçalardır –bazen bazı araçların tekerleklerinin hemen arkasında görebileceğiniz o düz, palak diskler.- Fren rotoruna uygulanan basınç ve sürtünme, tekerleği yavaşlatan ve durduran etkidir. Tekerlekler durduğunda araç da durur. Fren balatalarının fren parçası olarak rolü oldukça basit olsa da, fren balataları otomobil için önemli parçalardır.

oto ekspertiz garantili arabam araç ekspertiz ekspertiz expertiz profesyonel ekspertiz kurumsal ekspertiz en iyi ekspertiz en iyi oto ekspertiz yetkili oto ekspertiz online oto ekspertiz oto ekspertiz randevu oto ekspertiz fiyatları oto ekspertiz bayiliği oto ekspertiz franchising oto ekspertiz cihazları tse hyb ekspertiz