Hibrit Nedir? - Garantili Arabam Oto Ekspertiz - 🚗

Hibrit Nedir?

Hibrit Nedir?

Hibrit, arabayı hareket ettirmek için en az bir elektrik motorunu bir benzinli motorla birleştirir ve sistemi, rejeneratif frenleme yoluyla enerjiyi yeniden yakalar. Bazen tüm işi elektrik motoru yapar, bazen gaz motoru, bazen de birlikte çalışırlar. Sonuç, daha az benzin yakılması ve dolayısıyla daha iyi yakıt ekonomisidir. Elektrik gücü eklemek, belirli durumlarda performansı bile artırabilir.

Hepsiyle birlikte, elektrik, geleneksel otomobillerde frenler tarafından üretilen ısıya tipik olarak kaybolan yavaşlamadan kaynaklanan enerjiyi yakalayarak yenilenen yüksek voltajlı bir pil paketinden gelir. (Bu, rejeneratif fren sistemi aracılığıyla olur.) Hibritler, aküyü şarj etmek ve bakımını yapmak için gaz motorunu da kullanır. Otomobil şirketleri, maksimum yakıt tasarrufundan aracın maliyetini olabildiğince düşük tutmaya kadar farklı görevleri gerçekleştirmek hibrit tasarımlar kullanır.

oto ekspertiz garantili arabam araç ekspertiz ekspertiz expertiz profesyonel ekspertiz kurumsal ekspertiz en iyi ekspertiz en iyi oto ekspertiz yetkili oto ekspertiz online oto ekspertiz oto ekspertiz randevu oto ekspertiz fiyatları oto ekspertiz bayiliği oto ekspertiz franchising oto ekspertiz cihazları tse hyb ekspertiz