Kış Lastiği Nedir? - Garantili Arabam Oto Ekspertiz - 🚗

Kış Lastiği Nedir?

Kış Lastiği Nedir?

“Kış lastikleri” ve “buz lastikleri” olarak da bilinen kar lastikleri, özellikle kış koşullarında iyi performans gösterecek şekilde üretilmiş lastiklerdir. Kış lastikleri hem dış yapısı hem de yapıldıkları kauçuk türü bakımından diğer lastiklerden farklıdır. Kış lastiği yapımında kullanılan kauçuk, yaz koşullarında kullanılan lastiklere göre daha yumuşaktır. Daha yumuşak olan kauçuk, buzu ve karı diğer lastiklere göre daha iyi kavrar ve soğuk koşullarda sertleşmez. Bu, soğuk havalarda kış lastiklerinin açık ve kuru koşullarda bile yola daha iyi tutunacağı anlamına gelir.

Kar lastiklerinin dişleri de diğer lastik tiplerinin dişlerinden çok farklıdır. Her şeyden önce, Kış lastikleri diğerlerinden daha fazla oluğa sahiptir. Yumuşak kauçuk gibi, bu oluklar da lastiklerin karlı ve buzlu yollarda tutunmasına yardımcı olur.

oto ekspertiz garantili arabam araç ekspertiz ekspertiz expertiz profesyonel ekspertiz kurumsal ekspertiz en iyi ekspertiz en iyi oto ekspertiz yetkili oto ekspertiz online oto ekspertiz oto ekspertiz randevu oto ekspertiz fiyatları oto ekspertiz bayiliği oto ekspertiz franchising oto ekspertiz cihazları tse hyb ekspertiz