LPG Nedir? - Garantili Arabam Oto Ekspertiz - 🚗

LPG Nedir?

LPG Nedir?

Bileşenleri propan ve bütan olan LPG – sıvılaştırılmış petrol gazı veya sıvı petrol gazı – (LP gazı), LPG ısıtma, pişirme ve araçlar için kullanılan yanıcı hidrokarbon yakıt gazlarıdır. Sıvılaştırılmış Petrol Gazı tipik olarak kısaltması olan LPG ile anılır. LPG, propan, bütan, izobütan ve üç LPG gazının karışımlarını içeren yanıcı hidrokarbon gazlarının karışımıdır. LPG yaygın olarak ev ısıtma gazları, yemek pişirme, sıcak su ve otogaz – LPG’li otomobiller ve araçlar için yakıt olarak kullanılır.

LPG gazı, fosil yakıt olduğu için petrol ve gaz kuyularından gelmektedir. LPG gazı üretim süreci, doğal gaz işleme ve ham petrol rafinerisi sürecini içerir.Basınçlandırma yoluyla sıvılaştırılan LPG, doğal gaz işleme ve petrol arıtma işlemlerinden gelir.Farklı ülkelerde, sağlanan LPG ısıtma yakıt gazları propan, bütan veya propan-bütan karışımları olabilir.

oto ekspertiz garantili arabam araç ekspertiz ekspertiz expertiz profesyonel ekspertiz kurumsal ekspertiz en iyi ekspertiz en iyi oto ekspertiz yetkili oto ekspertiz online oto ekspertiz oto ekspertiz randevu oto ekspertiz fiyatları oto ekspertiz bayiliği oto ekspertiz franchising oto ekspertiz cihazları tse hyb ekspertiz