Vites Nedir? - Garantili Arabam Oto Ekspertiz - 🚗

Vites Nedir?

Vites Nedir?

Şanzıman parçasının önemli bir işlevi bulunmaktadır. Miller, vites çatalları ve dişlilerden oluşmaktadır. Bu parçalar, aracın durur haldeyken harekete geçmesini, ileri vitesteyken ileriye ve geri vitesteyken geriye gitmesine yardımcı olmaktadır. Bu durumda da oldukça işlevli olduğunu belirtebiliriz.

Şanzımanlarda, buradan anlaşılabileceği gibi, elektronik parçalardır. Bu sebeple de arızalanabilirler. Bu arızalar sıklıkla sürücülerin karşısına çıkmaktadır. Bu arızaların en temel sebebi, vitesin doğru bir şekilde değiştirilmemesinden kaynaklanıyor. Vitesi eğer tam olarak değiştirmezseniz, bu tür arızalarla karşılaşabilirsiniz. Günümüzde bu tür arızaların olmaması için, daha kaliteli araçlar üretilmektedir. Ancak yine de bu sorunun önüne geçilmiyor.

oto ekspertiz garantili arabam araç ekspertiz ekspertiz expertiz profesyonel ekspertiz kurumsal ekspertiz en iyi ekspertiz en iyi oto ekspertiz yetkili oto ekspertiz online oto ekspertiz oto ekspertiz randevu oto ekspertiz fiyatları oto ekspertiz bayiliği oto ekspertiz franchising oto ekspertiz cihazları tse hyb ekspertiz