X-Ray Cihazı & Oto Tomografi - Garantili Arabam Oto Ekspertiz

X-Ray Cihazı & Oto Tomografi

X-Ray Cihazı & Oto Tomografi

Otomotiv sektöründe sürekli alım satım yapılmaktadır. Araçların gerçek değerinin belirlenen bilmesi için kaporta boya da doğru bilgilerinin elde edilmesi gerekiyor. Aynı marka model bir aracın tek parça boyalı olması ile hatasız olması arasında fiyat farkı bulunmaktadır. Bu nedenle aracın değeri değişmektedir. Aracın gerçek değerinin belirlenmesinde en önemli unsurlardan biride kaporta ve boya durumudur.

Sektörde oluşan bir çok olumsuz vardır. Örneğin: boya makinesi bir arabanın boyalı ya da değişeni vs. olduğunu söyleyemez. Boya makinası aracın sadece mikron değerlerini vermektedir. Mikron değerlerine göre de usta olan kişi yorumlama yapmaktadır. Bazı zamanlarda bu durum magduriyetliliklere sebep olmaktadır. Bu tarz durumların yaşanmaması için oto tomografi cihazımız aracın sol tarafı,sağ tarafı,ön,arka ve tavan olmak üzere analiz edecektir. Ve elektronik ortamda görsel resmi ile birlikte müşteriye çıktı verilecektir.

Mevcut sistemimiz aracın sol, sağ, ön, arka ve tavan kısımlarının taraması yapabilmektedir. Teste başlamadan önce aracın marka model alt model bilgileri, fabrikasyon teknik
özellikleri, kasa tipi yazılıma bağlı database den seçilecektir. Aracın kaportasında sonradan oluşan tamiratlarında analizi yapılacaktır. Örneğin; Aracın dış yüzeyine  görüntü işleme yapmaktadır.

Özel bir yazılımla birlikte, aracınızın ölçümlerinin sonuçlarını herkesin anlayabileceği bir formatta görüntüleyip çıktı alıyoruz.

● araç gövdesi macun kullanılarak onarılmanın olup olmadığını.

● aracın boyanıp boyanmadığı veya verniklenip boyanmadığı

● araç dolu nedeniyle hasar görmüşse,

● hasarlı üstyapı parçası değiştirilmişse veya onarılmışsa,

● karoserinin kaynaklanmış olup olmadığı,

● tekerleklerin veya üstyapı aksesuarlarının verniklenmiş veya tamir edilmiş olup olmadığı…

● aracın ön veya arka kısmında boya, değişen veya kaynak olup olmadığını

● aracın kaza yapmış ve onarılmışsa

Yazılım otomat şekilde çalışmakta ve insana ihtiyaç duymamaktadır.

oto ekspertiz garantili arabam araç ekspertiz ekspertiz kolay ekspertiz profesyonel ekspertiz kurumsal ekspertiz en iyi ekspertiz en iyi oto ekspertiz yetkili oto ekspertiz tse hyb ekspertiz