Dinamometre Test Cihazı 2WD - Garantili Arabam Oto Ekspertiz

Dinamometre Test Cihazı 2WD

Dinamometre Test Cihazı 2WD

Dinamometre test cihazı DIN70020 ölçüm normlarına göre iki çeker araçların motor gücü (hp ve kW), tork, cer kuvveti kayıp güç ve takometre kontrolünü yapar. Motor değerleri ve genel motor durumu hakkında detaylı bilgiyi sayısal ve grafiksel olarak sonuç çıkartır.

Motor gücü ölçümü (HP): Motorun her devirde ne kadar güç ürettiğini ölçümüdür. Sonucu sayısal ve grafiksel olarak gösterir.

Cer Kuvveti Ölçümü:  Motorun ürettiği gücün ne kadarının tekerleklere iletilir. Sonucu sayısal ve grafiksel olarak gösterir.

Tork ölçümü : Motorun hangi devirde ne kadar tork üretebildiğini gösterir. Sonucu sayısal ve grafiksel olarak gösterir.

Kayıp Güç Ölçümü : Motorun ürettiği gücün; şanzıman, diferansiyel, aks gibi aktarma organlarında ne kadarının kaybolduğunu ölçer. Sonucu sayısal ve grafiksel olarak gösterir.

Çeşitli normlarda motor gücü ölçümü : Ölçüm anındaki hava sıcaklık, basınç ve nem değerlerini dikkate alarak DIN 70020, EWG 80/1269, ISO 1585, SAE J1349, JIS D1001 normlarında motor gücü ölçer.

Yol simülasyonu : (opsiyonel) : Motorun hareketine direnç uygulayarak, yolda gidiyormuş gibi sadece yük altında ortaya çıkan arızaların tespitinde kolaylık sağlar.

Takometre kontrolü : Aracın takometre ve hız göstergelerinin hata oranını belirler.  Araç göstergesindeki hız bilgisini ile o program ara yüzündeki hız bilgisi karşılaştırır. Sonuç sayısal olarak gösterilir fazla gösteriyorsa artı değer,  eksik gösteriyorsa eksi değer olarak gösterir.

DYNO 2WD TEST CİHAZI ÖZELLİKLERİ

* Yüksek performanslı bilgisayarlı kontrol sistemi (yazılım ve arayüz)

* Silindirler lastik için uygundur temas, gereksiz kaymayı ortadan kaldırır ve lastik deformasyonu.

* Aracın beygir gücünü test edebilme, tork ölçümü, tekerlek gücü, kayıp güç, yol simülasyonu ve takometre kontrolü gibi ideal koşullar,

* Otomatik şanzıman vites hız aralıklarını kontrol eder, pedal ömrü (Kayıp güç)

* Sıcaklığı otomatik olarak ayarlayarak ideal test özelliği, basınç ve nem değerleri,

* Arkadan çekişli araçlar, önden çekişli araçlar ve motosikletler için ideal. (motosiklet aparatı ek üründür)

*  Konuşan arayüz özelliği (Türkçe, İngilizce, Rusça, Arapça, Almanca)

*  Türkçe, İngilizce, Rusça, Arapça, Almanca program arayüzü

*  Anında uzaktan bağlantı

* %100 yerli üretim Türkiye de İLK ve TEK PATENT Sahibi.

oto ekspertiz garantili arabam araç ekspertiz ekspertiz expertiz profesyonel ekspertiz kurumsal ekspertiz en iyi ekspertiz en iyi oto ekspertiz yetkili oto ekspertiz online oto ekspertiz oto ekspertiz randevu oto ekspertiz fiyatları oto ekspertiz bayiliği oto ekspertiz franchising oto ekspertiz cihazları tse hyb ekspertiz